WebzMind, e-ihracat danışmanlık hizmetleri veriyor

Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, ürünlerini yurt dışına satmak isteyen girişimcilere mikro ihracat danışmanlığı yapıyor.

WebzMind, e-ihracat danışmanlık hizmetleri veriyor
yayın tarihi
21 Ekim 2018

Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, İngiltere ve Avrupa’ya yatırım yaparak, ürünlerini yurt dışına satmak isteyen girişimcilere e-ihracat danışmanlığı konusunda hizmet veriyor. Londra merkezli e-ticaret ajansı olan WebzMind; İngiltere’de şirket kurmak, ürünlerini İngiltere ve Avrupa’da Amazon, E-Bay gibi popüler pazar yerlerinde satışa sunmak isteyen girişimciler için dijital pazarlama stratejisi belirleyerek, pazar, maliyet ve sevkiyat ağı oluşturma konusunda hizmetler sunuyor. 


Başarılı bir e-ticaret girişimi için deneyimli bir danışmanlık hizmeti almak, doğru bir pazar araştırması ve rakip analizi yaptırmak, sektöre uygun şekilde tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak önemli. E-ihracat söz konusu olduğunda ise bunlara ek olarak; yurt dışına ürün satışı yapmak için bölgeyi çok iyi tanımak ve yasal prosedürleri iyi bilmek gerekiyor. WebzMind’ın e-ihracat danışmanlık hizmetleri; pazar araştırması, teşvikler, fuar katılımları, iş ortaklıkları, şirket kurulumu, banka hesabı açılması, ödeme sistemleri, muhasebe, vergi ve yasal prosedürler, gümrükleme, ihracat, mağaza açılış, toptan satış gibi çok yönlü bir uluslararası deneyimi kapsamaktadır. 

Pek çok girişimcinin hayali olan yurt dışına ürün satmak ve yurt dışında yaşayan potansiyel müşterilerin hizmetlerini satın almalarını sağlamak artık e ihracat ile çok kolay. E-ihracat ile Amazon ya da online mağazanız üzerinden sipariş veren yurt dışındaki bireysel müşteriniz adına resmi ve KDV’siz satış faturası düzenleyip, bu siparişi mikro ihracat yoluyla çıkışını sağladığınızda e-ihracat yapabilirsiniz. 


Mikro ihracat nedir?


Mikro ihracat, ürünlerin hava taşımacılığı ile gümrük müşavirliği hizmetine gerek kalmadan Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) ile gönderilmesini sağlayan bir hizmettir. Mikro ihracat yapan girişimcilerin KDV’siz fatura düzenleme ve devletten KDV iadesi alma gibi avantajları bulunmaktadır. Böylece ürünler, KDV oranına bağlı olarak yurt içi ile aynı satış fiyatı ile satıldığında %18 daha fazla gelir getirebilmektedir. Mikro ihracat, 150 kg ve 7500 Euro limitine kadar ETGB ile yurt dışına giden bedelli ihracatlarda geçerli bir hizmettir. 

WebzMind e-ihracat danışmanlık hizmetleri ile neler sunuyor?

Girişimcilein Birleşik Krallık’ta ve Avrupa’da ürünlerini satmaları için çözümler sunan WebzMind; ürünler ve sektörle ilgili bir araştırma yaparak İngiltere pazarında ürün grubu hakkında vizyon sunacak rapor hazırlamaktadır. Yapılan bu pazar araştırması sonucunda satışa başlamak için seçili ürünlerin Amazon standartlarında hazırlanması, İngiltere’ye ihracatının yapılması, İngiltere’de şirket kurulumu veya WebzMind çatı şirketi üzerinden Amazon’da satışa sunulması, Amazon optimizasyonu, satış ve müşteri destek süreçlerinin yönetimi için satış stratejisi de geliştirilmektedir. WebzMind oluşturduğu satış stratejisinin ticaret sürecinin yönetimi konusunda da hizmet vermektedir. Oluşturulan stratejide belirlenen ürünlerle Amazon mağazasının açılması, ürünlerin optimize edilerek Amazon’da satışa sunulması, Amazon reklamlarının yönetimi, müşteri yorumlarının geliştirilmesi ve müşteri ilişkileri süreçlerinin yönetimi de WebzMind ekibi tarafından yapılmaktadır. 

Uluslararası e-ticaret ajansı WebzMind, yurtdışında satış yapmaya başlamadan önce sektörel bir pazar araştırması yapmakta ve girişimcilerin iş stratejisinde ihtiyacı olan yasal süreci takip etmektedir. İngiltere’de şirket kurmak, özellikle e-ihracat gibi kâr getirecek bir iş planlıyorsanız ya da ürünlerinizi Amazon’da satmak, Amazon mağazanızın ve ürünlerinizin SEO ihtiyaçları hakkında konuşmak istiyorsanız hemen WebzMind ile iletişime geçin.

3.1K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Türkiye'nin en büyük e-ticaret yazılım altyapı sağlayıcısı IdeaSoft'un Dükkanı İyi Yere Açın TV Reklamı izleyicilerle buluşmaya başladı. Büyük beğeni toplayan TV çalışması 09:00 - 21:00 arası 2 saatte bir yayınlanacak şekilde izleyicilerle buluşacak.
Türk Telekom, Adil Kullanım Kotası (AKK)'yi kaldırıp limitsiz internet sunacağını duyurdu. Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, konuyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu.
Kurumsal firmalara yönelik toptan alışveriş imkanı sağlayan n11pro e-ticaret platformu resmen hizmete başladı.
Amazon büyük ölçekli mağazalarda kullanılmak üzere yeni kasasız ödeme teknolojisini test ediyor.