Teknoloji Devi Google'dan Yapay Zeka Yardımıyla Hizmet Veren Sesli Haber Sistemi Geliyor!

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.

Teknoloji Devi Google'dan Yapay Zeka Yardımıyla Hizmet Veren Sesli Haber Sistemi Geliyor!
yayın tarihi
08 Aralık 2018

Dünyanın en büyük arama motoru ve teknoloji devi Google, akıllı telefonlarda bulunan haber akışına benzer bir şekilde yapay zeka desteğiyle sesli bir haber akışı özelliğini kullanıcılarınIN hizmetine sunduğunu açıkladı.

Google, bu yeni hizmetini hayata geçirebilmek için bir çok haber kuruluşu ile anlaşma imzaladı.

Böylelikle teknoloji devi Google, teknoloji adına yeni bir ilke daha imza atmış oldu.Yapay zeka sayesinde derlenmiş haber kaynakları size daha yakın olacak


Bu yeni deneyim ile birlikte, kullanıcıların karşısına çeşitli haber kaynaklarından derlenmiş bir sesli haber akışı çıkıyor.

En çok okunan haberlerden kişiselleştirilmiş haberlere kadar birçok kategori seçeneği sunan Google, kullanıcıların bu haberleri sesli bir şekilde dinlemesini sağlayacak.


Şirket tarafından yapay zeka kullanılarak geliştirilen Google Asistan uygulaması, sesli haberleri durdurma, geri alma veya baştan başlatma gibi konularda kullanıcılara destek sağlıyor. Google, sesli haber özelliğini şu anda sadece İngilizce dilinde ve sınırlı sayıdaki kullanıcılara açmış durumda.


1.3K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.
Gün geçmiyor ki bir teknoloji devi firması bir ülke yasalarını çiğnemesin ve o ülkeden bir ceza almasın. Facebook, Twitter, Instagram, youtube derken şimdide Rusya, arama sonuçlarından bazı verileri kaldırmadığı için Google'a para cezası uyguladı.