Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul Ayağı Büyük İlgi Gördü

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul Ayağı Büyük İlgi Gördü
yayın tarihi
02 Aralık 2018

Software AG, Innovation Tour etkinliklerinin İstanbul ayağında işini dijitale taşımak isteyen profesyonelleri, inovasyonun liderleriyle bir araya getirdi.

Bu yıl "Dijital Deneyimi Keşfet" temasıyla 28 Kasım 2018 tarihinde Swissotel the Bosphorus'ta Consulta ana sponsorluğunda ve Kaizen,Mayatech, SadeLabs ve Vis Teknoloji’nin destekleriyle düzenlenen etkinlik, Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşüm konularına ilgi duyan sektör liderlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. 


Değer odaklı bir dijital dönüşümün beş adımı

 Innovation Tour 2018 İstanbul'un açılış konuşmasını gerçekleştiren Software AG Türkiye Genel Müdürü Ebru Kılıç Eker ve Software AG Orta Doğu & Türkiye Başkan Yardımcısı Ahmad Salama, mevcut değerlerden ödün vermeksizin uygulamaya alınacak bir dijital dönüşümün beş temel aşamadan oluştuğunu vurguladı.

Software AG’nin dijital dönüşüm yaklaşımında ilk adımı eşsiz bir müşteri deneyimi yaratmak oluşturuyor.

Dijital dönüşümü müşteri odaklı bir yolculuk haline getiren şirketler, doğru çözümler ve doğru yatırımlarla başarıya ulaşıyor. Dijital dönüşümü etkin biçimde gerçekleştirmek için, müşteriye değer sağlamak için veriden faydalanmak gerekiyor. 

Software AG dijital dönüşümün üçüncü adımında modern bir mimari oluşturmayı öneriyor. Uçtan uca entegre çözümlerin sağladığı süreç verimliliği hem şirketler hem de müşteriler için avantaj sağlıyor.

İş dünyası, dijital dönüşüm yolculuğunun dördüncü aşamasında Nesnelerin İnterneti teknolojisinden faydalanarak, fiziksel ve dijital dünyaları birbirine bağlıyor.

İnternete ve birbirine bağlı çalışan sensörler ve ortaya çıkan veriyi yöneten ileri düzey çözümler, iş süreçlerine sınırsız farklı senaryoda fayda sağlayabiliyor.

Beşinci aşamada ise dijital dönüşüm stratejisini ve vizyonunu belirleyen yöneticilerin bir CIO kılavuzluğunda hareket etmesi tavsiye ediliyor. 

"Ölçeklenebilir dijital değer nasıl yaratılır?"

Başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Software AG Endüstri Çözümleri Başkan Yardımcısı Sven Roeleven, IoT projelerinin başarıya ulaşması için dönüşümün küçük bir iş birimiyle başlaması gerektiğine dikkat çekti. Bu iş biriminde başarı sonuç alındığında ise hızlı bir ölçeklendirme süreci şirketleri bekliyor. Nesnelerin İnterneti ile dijital değer yaratmak için gerekli gelir ve verimlilik artışının etkin biçimde sağlanabileceğini hatırlatan

Roeleven, “IoT ile kolay uygulanabilir, düşük maliyetli ve hızlı dönüş sağlayan projeleri hayata geçirmek mümkün oluyor. Böylelikle şirketler hızlı hatalar yapsalar da, kayda değer bir kayıp yaşamıyor. IoT, kurumlara bu deneysel ortamı sağlıyor.” diye konuştu.

IoT projelerinin başarıya ulaşması için çok hızlı değer sağlaması gerektiğini belirten

Roeleven, “Bu nedenle yatırımdan en hızlı geri dönüşü alacağınız iş süreçlerine odaklanmanız gerekiyor.” dedi. Siemens Türkiye Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Pazarlama Müdürü Derya İren, “Dijitalizasyon kavramı günümüzde dünyayı kasıp kavuruyor. Her alanda bunun etkilerini hissediyor ve bilfiil içerisinde yaşıyoruz. Yaşam şekillerimiz, nasıl iletişim kurduğumuz, nasıl seyahat ettiğimiz, nasıl iş yaptığımız, nasıl karar aldığımız... Aslında bunların tümü değişiyor.” diye konuştu.

1.2K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.
5. Dünya İnternet Konferansında "2018 Dünyada İnternetin Gelişimi" ve "2018 Çin'de İnternet Gelişimi" isimli rapor yayınlandı.