Qualcomm ve Tencent oyun sektöründe iş birliği yaptığını duyurdu

Yapılan bu anlaşma ile birlikte Qualcomm'un Snapdragon 855 işlemcisi sayesinde mobil cihazlarda oyunlar optimize edilerek yüksek performans ve kaliteli grafik desteği ile daha keyifli bir hale getirilecek.

Qualcomm ve Tencent oyun sektöründe iş birliği yaptığını duyurdu
yayın tarihi
02 Ağustos 2019

Teknoloji endüstrisinde yer alan tüm kurumsal firmalar, 5G ürün ve hizmetlerini uygulayabilmek adına çeşitli çalışmalar yapmakta.

Ancak ABD ile Çin arasında yaşanan yüksek gerilim tüm bu çabaların hızlanmasına büyük zararlar vermekte.


Tabi burada  bu iki ülke arasındaki gerilimlerden etkilenmeyen ABD'li Qualcomm ve Çin'li Tencent şirketleri, mobil oyun donanımı ve yazılımı için güçlerini birleştirme kararı aldıklarını duyurdular.

PUBG oyununun arkasındaki isim olarak bilinen Tencent ve popüler çip üreticisi Qualcomm, yeni nesil akıllı telefonlardaki oyun deneyimini daha ileri bir seviyeye taşıyarak bu konuda oyun performans ve grafik deneyimlerini daha da artırmayı hedefliyor.


Oyunlar Optimize Edilerek Performans Değerleri Arttırılacak

Her iki büyük şirketinde yapmış oldukları bu anlaşmaya göre, PUBG gibi mobil oyunlar, Qualcomm'un Snapdragon 855 işlemcileri ile çalışan üst düzey akıllı telefonlar için optimize edilecek şekilde güncellenecek.

Uygulanan bu çok özel çalışmanın, ilerleyen süreçlerde daha sonra orta seviye akıllı telefonlar için de uygulanması hedefleniyor.

Ayrıca bu iki büyük şirket sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve bulut yazılımları için de birlikte çalışma planları yapacak.

2.6K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Türkiye'nin en büyük e-ticaret yazılım altyapı sağlayıcısı IdeaSoft'un Dükkanı İyi Yere Açın TV Reklamı izleyicilerle buluşmaya başladı. Büyük beğeni toplayan TV çalışması 09:00 - 21:00 arası 2 saatte bir yayınlanacak şekilde izleyicilerle buluşacak.
Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.