E-Ticarette ev aletlerine talep yüzde 49 oranında arttı

Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.

E-Ticarette ev aletlerine talep yüzde 49 oranında arttı
yayın tarihi
15 Kasım 2018

Ayrıca Hepsiburada.com'un açıklamasına göre,  14 milyon ürün çeşidiyle müşterilerinin her ihtiyacına cevap veren, elektrikli ev ve mutfak aletleri kategorisindeki ürün çeşitliliği ve avantajlı fiyatlarıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştırdığı belirtiliyor.

Ütüden, süpürgeye, meyve sıkacağından tost makinesine kadar birçok ürünü müşterilerinin beğenisine sunan Hepsiburada, elektrikli ev ve mutfak aletlerini evlerin küçük kahramanları ilan ediyor.

Talepler yüzde 49 oranında artmış durumda

Elektrikli ev ve mutfak aletleri kategorisinin trend verilerini inceleyen şirketin verilerine göre, bu yıl sonbaharda geçen yılın aynı dönemine göre talepte yüzde 49 artış yaşandı.

Bu ürün grubundaki erkeklerin kadınlardan 3 kat fazla alışveriş yaptığını belirtilirken en fazla alışveriş yapan yaş grubunun 36-45 yaş arası olduğunu açıklandı. İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından en çok alışveriş yapan iller ise sırasıyla Bursa, Kocaeli, Antalya, Muğla oldu.

En fazla tercih edilen ürünler arasında ise elektrikli süpürge, buharlı ütü ve blender yer aldı.


Sağlıklı ve Bilinçli Beslenme Trendi Giderek Yaygınlaşıyor

Özellikle şehirlerdeki yoğun iş hayatı ve öğrencilerin yalnız yaşamalarından ileri gelen sağlıklı gıda tüketimi ihtiyacı kendini e-ticaret alışverişlerinde de göstermeye başladı.

Dar vakitlerde yemek yapmak isteyenler, kendine hızlı atıştırmalık hazırlamak isteyenler ya da yemeklerini evde yapıp yanlarında taşımak isteyenlerin sayısında son zamanlarda artış yaşanıyor.

Taleplerin özellikle mutfak robotu, meyve sıkacağı, smoothie blender, elektrikli ızgara, buharlı pişirici, elektrikli pişirici (tencere), yoğurt makinesi ve doğrayıcı grubunda yaşandığı belirtiliyor


1.3K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
5. Dünya İnternet Konferansında "2018 Dünyada İnternetin Gelişimi" ve "2018 Çin'de İnternet Gelişimi" isimli rapor yayınlandı.