Çin, Küresel E-Ticaret pazarında Liderliğe Oynuyor

5. Dünya İnternet Konferansında "2018 Dünyada İnternetin Gelişimi" ve "2018 Çin'de İnternet Gelişimi" isimli rapor yayınlandı.

Çin, Küresel E-Ticaret pazarında Liderliğe Oynuyor
yayın tarihi
08 Kasım 2018

Bu rapora göre  En yüksek cirolarla ABD ve Çin Lider konumda görünmekte.

Küresel e-ticarette Çin'in dijital ekonomisi 3 Trilyon 942 milyar doları buldu. ABD'ye göre ÇİN, daha hızlı büyümekle birlikte ekonomisini de daha güçlü konuma getiriyor. Ayrıca teknolojik altyapısında da gözle görülür nitelikte ilerleme görülüyor.


Giderek yükselen küresel e-ticaret  piyasasında gerçekleştirilen ticaret hacmi ise 2 trilyon 300 milyar doları buldu.

Bu verilerle birlikte dijital ekonomiye katkısı ise %55'e ulaşmış oldu.

Raporun devamında ise Çin'in bilişim altyapısının giderek iyileştirildiği ve internet teknolojisinin ise sürekli ilerlediği kaydedildi.

Raporda ayrıca dijital ekonomide güçlü büyüme eğilimi görüldüğüne, siber güvenlik savunma yeteneklerinin yükseldiğine ve internet kültürünün giderek zenginleştiği belirtildi.


1.5K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.
Hepsiburada.com verilerine göre 2018 yılı sonbaharında geçen yılın aynı dönemine göre elektrikli ev aletlerine olan talep yüzde 49 oranında artmış görünüyor.