Apple, artırılmış gerçeklik gözlüğü projesini iptal ettiğini duyurdu!

Apple arttırılmış gerçeklik gözlük projesinde, bu AR teknolojisinde ekiplere liderlik yapan Avi Bar-Zeev’in işten ayrılması sebebiyle projeyi sonlandırdığını duyurdu.

Apple, artırılmış gerçeklik gözlüğü projesini iptal ettiğini duyurdu!
yayın tarihi
21 Temmuz 2019

Teknoloji devi Apple, yeni yayınlanan bir rapora göre, üzerinde çalıştığı yeni teknoloji ürünü artırılmış gerçeklik gözlüğu projesi sonlandırdığını duyurdu.

Projenin iptal her ne kadar bu yönde beklenti içerisinde olan kullanıcılarını şaşırtsa da şirketi bu konuda kararlı bir adım attığı ifade ediliyor.

Ortaya atılan bazı iddialara göre teknoloji devi Apple, artırılmış gerçeklik gözlüğu projesinin geliştirilmesine yönelik birtakım sorunlarla karşılaştığı belirtildi.


Ayrıca şirketin, yaşanan bu sorunlar sebebiyle de artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip gözlük projesini geçici olarak durdurma kararı aldığı ifade edildi.

teknoloji devinin bu arttırılmış gerçeklik gözlük projesini geliştirmeye gelecekte devam edip etmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Diğer taraftan bazı analistlere göre yayınlanan yeni raporun net ve doğru ifadeler içermediği belirtildi.


Apple'ın Uzman Ekipleri Dağıldı

Şimdiye kadar Apple analisti Ming-Chi Kuo başta olmak üzere birçok analist, Apple’ın kendi artırılmış gerçeklik gözlük teknolojisini geliştirmek için çalışmalar yaptığı belirtildi.

Yayınlanan rapora göre Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlük teknolojisi üzerinde çalışan uzman ekibinin dağıldığını ve farklı diğer ekiplere yollandığını söylüyor.

Ayrıca yayınlanan bu rapora göre, Apple’ın söz konusu projesinin dağılmasındaki en büyük ana sebebin ise artırılmış gerçeklik teknolojisi ekibine liderlik yapan Avi Bar-Zeev’in geçtiğimiz ocak ayı içerisinde işten ayrılması olarak ifade ediliyor.

2.2K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.