Amazon Tarafından Büyük Ölçekli Mağazalara Özel Kasiyersiz Sistem Geliyor!

Amazon büyük ölçekli mağazalarda kullanılmak üzere yeni kasasız ödeme teknolojisini test ediyor.

Amazon Tarafından Büyük Ölçekli Mağazalara Özel Kasiyersiz Sistem Geliyor!
yayın tarihi
06 Aralık 2018

Seatle, Chicago, San Francisco ve yakında New York şehirlerinde raflara yerleştirilen ağırlık sensörleri ve satın alma işlemlerini izlemek için kameralar ile kasasız alışveriş sistemi hayata geçiriliyor.


Amazon ilk etapta kendi ürünleri için geçerli olacak bu sistemi ABD’deki hacmini büyütmek ve pazardaki rakiplerini geri bırakmak için daha geniş bir alana yaymaya karar verdi. Amazon sahip olduğu sistemiyle Walmart, Target’s Ships, Instacart gibi rakip teslimat hizmetleriyle meydan okuyor.Amazon'da Zoru Başarmak İstiyor


Kasasız sistem için boyut,şekil ve ağırlık değiştiğinde neler olacağı merak edilen kısımlarını oluşturuyor. 34.000 ürün barındıran mağazalar düşünüldüğünde kasiyersiz sistem ile yönetmek zor bir durum olabilir.

Fakat sistem iyileştirildiğinde Instacart ve Shipt gibi mağazalardan sipariş vermek, stok düzeylerinin market rafları ile eşleşmemesi ve müşterilerin kasada zaman harcaması sorunlarına çözüm sağlamış olacak. Daha uzun vadede Amazon Go teknolojisi ile de çözüm geliştirilebilir.

Kasasız sistemleri hayata geçiren tek mağaza tabi ki Amazon değil, Walmart Scan-and-go uygulamasını mağazalarında kullanıma sunmak için çalışmalarını sürdürüyor ayrıca test sürecini de bitirdi.
Kaynak

1.2K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Türkiye'nin en büyük e-ticaret yazılım altyapı sağlayıcısı IdeaSoft'un Dükkanı İyi Yere Açın TV Reklamı izleyicilerle buluşmaya başladı. Büyük beğeni toplayan TV çalışması 09:00 - 21:00 arası 2 saatte bir yayınlanacak şekilde izleyicilerle buluşacak.
Software AG Innovation Tour 2018'in İstanbul ayağı, iş dünyasının liderlerini Nesnelerin İnterneti ve dijital dönüşümü tartışmak üzere İstanbul'da bir araya getirdi.
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve ekonomi gündemine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak e-ticaretin geleceği hakkında bilgilere yer verdi. E-ticarette güvenli site uygulamasını oluşturduklarını açıklayan Pekcan, önümüzdeki hafta ya da en geç bu ay içerisinde e-ticarette güvenli site uygulamasının yürürlüğe gireceğini duyurdu.
Plastik alışveriş poşetlerini tüketiciye en az 25 kuruştan satılmasını içeren Çevrenin Korunmasına Yönelik Kanun Resmi Gazete'de yayınlandı.