2019'da Geçerli Olacak Yeni Zamlı Yurtdışı Kayıt Harcı Fiyatları

Yılın başında 170TL olan yurt dışı telefon kayıt harcı 12 ayda 3.5 kat artarak 618TL seviyesine çıkıyor. Dolayısı ile yeni yıldan itibaren geçerli olacak yeni kayıt harcı 618TL olarak uygulanmaya başlayacak.

2019'da Geçerli Olacak Yeni Zamlı Yurtdışı Kayıt Harcı Fiyatları
yayın tarihi
02 Aralık 2018

Geçtiğimiz haftalarda 3 kat artarak 500TL seviyesine çıkan yurt dışı telefon kayıt harcı yıl başında yine artıyor.

Resmî Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre pek çok harç ve vergide olduğu gibi yurt dışı telefon kayıt harcında da artış öngörülüyor.


Yurt dışı telefon kayıt harcı fiyatı


Kasım ayında 170TL olan yurt dışı kayıt ücreti 500TL olarak güncelleme yapılarak yeni fiyat uygulanmıştı..

Yeni yönetmelik ile birlikte 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yüzde 24 civarında bir zam daha yapıldı ve kayıt ücreti 618TL olarak alınmaya başlanılacak.


Yurt Dışından Ürün Getirmek Artık Pek Cazip Değil


Yurt dışından getirilen cep telefonları için ilk kez 2012 yılında kayıt harcı alınmasına başlanmış ve 100TL olarak belirlenmişti. 2019 yılı itibariyle kayıt harcı 6 kat artmış olacak.

Türkiye’de pahalı olduğu için yurt dışından telefon getirmek isteyenlerin de böylece 618TL kayıt harcı nedeniyle pek bir avantajı kalmayacak gibi.

Yurt dışı kayıt harcı haricinde trafik cezaları ve motorlu taşıtlar vergisine de aynı oranda artış uygulandığı ifade ediliyor.

746

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Dünyanın en büyük arama motoru devi Google, akıllı telefonlar üzerinde yapay zeka yardımıyla hizmet veren radyo tarzı sesli haber sistemini kullanıcılarına duyurdu.
Yeni tarzı ile kullanıcıları büyülemeyi hedefleyen Samsung görünüşe göre bunu başarmışa benziyor.
Geçen hafta Apple tarafından resmi olarak yeni bir güncelleme paketi olarak kullanıcıların hizmetine sunulan iOS 12.1.1 Apple kullanıcılarını hüsrana uğrattı.
Samsung, Rize10, Rize20 ve Rize30 isminde 3 farklı akıllı telefon modeli için başvuru yaptı. Yapılan bu gizemli patent başvurusu için henüz samsung tarafından bir açıklama yapılmış değil.