E-ticaret Sitesi Logo Tasarımı

Kurumsal bir firma olarak hizmet sunmayı planlıyorsanız ilk yapmanız gereken şeylerden biri profesyonel bir logo tasarım çalışmanızın ortaya çıkarılmasıdır.

E-ticaret Sitesi Logo Tasarımı
yayın tarihi
19 Ağustos 2019

E-ticaret sitesi logo tasarımı ile hem kurumsal kimliğinizi oluşturmuş olursunuz hemde profesyonel bir logo tasarımı ile e-ticaret siteniz üzerinden müşterilerinize güven vermiş olursunuz.

Sektörünüz ne olursa olsun, eticaret sitesi logo tasarımı ile farklı olduğunuzu müşterilerinize ve hedef kitlenize gösterebilirsiniz.

Logo veya Logotype kısaca, ürünlerinizi, hizmetlerinizi yada bir çok firma arasında sizin firmanızı diğer firmalardan daha kolay ve akılda kalıcı bir şekilde ayırt edebilmek için oluşturulan ve firmanın kimliği ile bütünleşen harf ve simgeye denir.

Her e-ticaret sitesinde logo tasarımı sektöre göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Kurumsal kimliğinizin oluşması için logo tasarımınızın ortaya çıkması şarttır.


E-ticaret sitelerinde sektöre göre farklı logo tercih edilir

E-ticaret sitelerinde kullanılmakta olan logo tasarımları genel olarak renk, amblem ve fontlar üzerinden kendi içerisinde değişiklik gösterebilir.

Örneğin; bebek ürünleri satan bir e-ticaret sitesinin logo yazı fontu, amblemi ve rengi ile hırdavat ürünleri satan bir e-ticaret sitesinin logo renk, amblemi ve yazı stilleri birbirinden farklıdır.

E-ticaret siteniz için bir logo tasarım çalışması yaptırmayı düşünüyorsanız bunu hizmet vermeyi planladığınız sektöre göre planlamalısınız.

Hizmet vermeyi planladığınız sektör, daha çok hangi rengi tercih etmekte, ne tür amblemler kullanmakta ve hangi yazı stilini tercih etmekte buna dikkat edilmelidir.

Bknz: Logo konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız  E-ticaret Ajansları  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Logo yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler;

- Hizmet verilecek sektörün belirlenmesi

- Renk tercihinin yapılması

- Logoda amblem kullanılıp kullanılmayacağının netleştirilmesi

- Logoda hangi yazı stilinin kullanılacağının belirlenmesi


Logo çalışmanız konusunda aşağıdaki kaynaklardan faydalanabilirsiniz;

Renk seçimi konusunda aşağıdaki sitelerden faydalanabilirsiniz

Ücretsiz olarak logo sembolleri için aşağıdaki sitelerden faydalanabilirsiniz

Vecteezy

Freepik

All Free Download

Yazı Fontu seçimi konusunda fonts.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Logo tasarımı yaptırırken aşağıdaki tavsiyelerimizi de dikkate almanızı öneririz;

  • E-ticaret siteniz veya kurumsal firmanız için bir logo yaptırmayı düşünüyorsanız yeni trend eğrisi logo tasarımlarında artık sembollerin kullanılmadığını hatırlatmak isteriz.
  • Bknz:  ideasoft Logosu


  • Renk seçimlerinizi sektörünüze bağlı olarak flat renkler üzerinden yapmanızı öneririz.  Flat renklerle ilgili olarak  Flat Ui Colors adlı siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Logolarda arkaplan kullanımını tavsiye etmiyoruz.
  • Okunaklı olmayan el yazısı stili fontlarını önermiyoruz.
  • Logolarda max. 2 çeşit renk kullanılmasını öneriyoruz.


Diğer makalelerimizide inceleyebilirsiniz.,

İnstagramda Ne Satılır?

E-ticaret Temaları

Online Ödeme Sistemleri

E-ticaret Satış Arttırma Yöntemleri

E-ticaret Sitelerine XML Veren Firmalar

3.7K

OKUNMA

/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Whatsapp Business destek hattı nasıl kurulur gibi sorularla karşılaşan bir çok kullanıcı var. Bizlerde bugün sizlere e-ticaret sitenize nasıl whatsapp canlı destek ve yardım hattını kurabileceğinizi kısaca gösterelim. Devamı haberimizde.
Sanal POS, internet siteleri ve e-ticaret sanal mağazaları üzerinden müşterilerin kredi ve banka kartları yardımı ile güvenle ödeme yapabilecekleri bir çevrimiçi ödeme yöntemidir.
Online e-ticaret sitelerinde alışverişleri karşılıklı olarak yasal teminat altına almak adına bir takım hukuki metinler vardır. Bizlerde eticaret.tv ekibi olarak eticaret sitenizde bulunması gereken huhuki metinleri sizler için sıraladık.
E-ticaret sitesi satış sözleşmesi metni bir eticaret sitesinde olması gereken yasal bir sözleşme örneğidir. Bu yazımızda bu sözleşme metni örneğini indirerek kendi sitenize uygun düzenleyip kullanabilirsiniz.